Sponzori

Kynologický klub Skalica vznikol ako samostatná organizácia na jeseň v roku 1991. Ale poďme ešte trochu do zadu. Do okolitých klubov (Holíč, Sudoměřice, a pod.) chodilo cvičiť svojich štvornohých miláčikov veľa nadšencov zo Skalice. Tí si povedali, že by si mohli založiť vlastný klub doma v Skalici.Partia nadšencov sa začala schádzať v priestoroch Karmelitskej záhrady. Časom začali pribúdať noví členovia, začalo sa cvičiť presnejšie podľa skúšobných poriadkov, výcvikové pomôcky sa nosili so sebou, tak začala potreba vlastného areálu. Vznikol prvý výbor, ktorý začal kontaktovať mesto za účelom získania vhodného pozemku. Postupom času sa to podarilo a klub získal do dlhodobého prenájmu bývalú skládku za družstevnou sušičkou. Prvou prácou bolo jeho zrovnanie, kde nám vyšlo v ústrety mesto, ako aj miestne Poľnohospodárske družstvo. Časom pribudlo oplotenie, bunky, prekážky a mohla sa začať cvičiť športová kynológia na vyššej úrovni. Cvičilo sa podľa národného skúšobného poriadku, ale aj len tak akože ,,nech pes počúva” . Časom začali pribúdať psy z rodokmeňom, tak sa začalo venovať aj výstavám. Okrem civilných psovodov k nám chodili aj psovodi Mestskej a Štátnej polície, Colníkov a rôznych bezpečnostných firiem.

Prvá akcia organizovaná KK Skalica bol 0-tý ročník preteku O Pohár KK Skalica v septembri 1994. Akcia sa vydarila a rozhodli sme sa v nej pokračovať. Spomínaný pretek sa z menšími prestávkami organizuje dodnes. V roku 2006 bol zaradený do prestýžneho Eurosport Cup-u.Cez ruky výcvikárov prešli psovodi so psami rôznych plemien a ich kombinácií. Okrem tréningu na skúšky, preteky, výstavy a bonitácie sa naši psovodi zúčastňovali ukážok výcviku psov pre materské školy, školy a na rôznych športových akciách ako súčasť doprovodného programu. V roku 1998 prišiel vážny šok. Pozemky, na ktorom sa nachádzal náš klub mesto predalo súkromnému podnikateľovi a na jeho mieste vyrástla čerpacia stanica. Začalo ďalšie vybavovanie o poskytnutí náhradného pozemku. Ukázalo sa aké dôležité je mať dobré vzťahy s mestom. Ku koncu roka prišlo k dohode a klub sa opäť sťahoval. Mesto nám poskytlo pekný areál opäť v priestoroch Karmelitskej záhrady.

Po vybudovaní areálu a upresnení čo vlastne chceme robiť, či exteriér alebo výkon sme sa začali viac venovať športovej kynológii. V roku 2000 sa obnovila myšlienka Záhoráckej zimnej ligy, s ktorou sme sa stotožnili a jeden pretek sa koná každoročne aj v Skalici. Naši psovodi sa zúčastňujú od začiatku a dosiahli sme aj pekné výsledky. V roku 2003 sa menilo vedenie klubu. Nastali menšie komplikácie a museli sme začínať znova od nuly. Našťastie sme skvelá partia rovnako ,,šialených ” ľudí a postavili sme klub znova na nohy. Zohnali sme nové bunky, zariadenie a vybudovali prekážky.

Copyright © 2024 KK Skalica. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect